PIT od bonów towarowych

Z dniem 9 lipca 2009 roku, weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nakazuje ona płacić PIT od przekazanych pracownikom przez pracodawców bonów towarowych, natomiast zwalnia z opodatkowanie przekazywane w identyczny sposób pieniądze.

W konsekwencji wyżej wymienionej nowelizacji - gdy pracodawca zechce dać pracownikowi okazyjne bony towarowe, przeznaczone do realizacji w dowolnym sklepie, będzie musiał naliczyć podatek dochodowy. Gdyby chciał przekazać w ten sam sposób pieniądze - podatku by nie było.

 
 

Biuro Rachunkowe Koszalin

  • Koszalińska Kancelaria Podatkowa Constans B. Pawłowska to coś więcej niż zwykłe biuro rachunkowe. Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra, pozwalają zaoferować nam kompleksową obsługę kadrowo-księgową każdej firmy. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem kwalifikacji naszych pracowników aby zapewnić klientom usługi na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stale poszerzamy wachlarz świadczonych przez nas usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.