Lipcowa obniżka stawek rozliczeń MTR

Od pierwszego lipca wejdzie w życie obniżka stawek MTR czyli kwot wg których operatorzy komórkowi rozliczają połączenia między różnymi sieciami. W praktyce oznacza to, że nowe, niższe ceny zaczną obowiązywać dopiero od sierpnia. Nowa stawka wynosi 16,77 gr za minutę i została obniżona z obowiązującej od stycznia stawki 21,62 gr. Według wstępnych szacunków obniżki stawek MTR spowodują spadek wpływów operatorów komórkowych o około 2 mld złotych, co przełoży się na niższe wpływy z tytułu podatków o kilkaset milionów złotych.

Przypomnijmy – obniżki stawek MTR odbywają się na terenie całej Europy. Wg Komisji Europejskiej do 2012 roku powinny one spaść do 1,5 – 2,5 eurocentów za minutę. Styczniowa obniżka stawek po których operatorzy rozliczają połączenia między sieciami spowodowała w Polsce spadek cen połączeń w usługach przedpłaconych o kilkadziesiąt procent.

 
 

Biuro Rachunkowe Koszalin

  • Koszalińska Kancelaria Podatkowa Constans B. Pawłowska to coś więcej niż zwykłe biuro rachunkowe. Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra, pozwalają zaoferować nam kompleksową obsługę kadrowo-księgową każdej firmy. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem kwalifikacji naszych pracowników aby zapewnić klientom usługi na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stale poszerzamy wachlarz świadczonych przez nas usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.