Debata nad pakietem antykryzysowym

W sejmie rozpoczęła się debata nad projektami dwóch ustaw, które mają zniwelować skutki panującego kryzysu finansowego. Pierwsza z proponowanych ustaw wprowadza zmiany w prawie pracy, druga zaś w przepisach o podatku dochodowym.

Wg pierwszej z nich, w przypadkach uzasadnionych, pracodawca mógłby wymagać od pracownika pracy dłuższej niż zapisane w ustawie 8 godzin na dobę. W tym czasie płaca pracownika nie ulegałaby zmianie. Pracownik będzie miał jednak zagwarantowane 11 godzin wypoczynku.

Projekt wprowadza także zmiany zasad zawierania umów na czas określony – nie będą one mogły być dłuższe niż na 24 miesiące. Co warte podkreślenia, po wejściu w życiu ustawy, ma ona dotyczyć także umów aktualnie obowiązujących.

Projekt ustawy przewiduje także wprowadzenie sześciomiesięcznego okresu przestojowego – w przypadku braku zamówień, pensje pracowników mają być finansowane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Jedno z rozwiązań przewiduje także, że pracodawca nie będzie musiał naliczać podatku od dopłat przekazanych pracownikowi do wczasów i kolonii niepełnosprawnych dzieci pracownika.

 
 

Biuro Rachunkowe Koszalin

  • Koszalińska Kancelaria Podatkowa Constans B. Pawłowska to coś więcej niż zwykłe biuro rachunkowe. Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra, pozwalają zaoferować nam kompleksową obsługę kadrowo-księgową każdej firmy. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem kwalifikacji naszych pracowników aby zapewnić klientom usługi na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stale poszerzamy wachlarz świadczonych przez nas usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.