Kalkulator odsetkowy dla płatników składek

Uprzejmie informujemy, iż na stronie www.zus.pl został uruchomiony Kalkulator odsetkowy. Kalkulator umożliwia obliczenie odsetek za zwłokę od nieterminowo opłacanych składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz na Fundusz Emerytur Pomostowych.
Pozwala na samodzielne wyliczenie odsetek za zwłokę od kwot składek opłacanych po terminie płatności, także z uwzględnieniem obniżonej stawki odsetek (dotyczy tylko płatników, którzy złożyli korektę dokumentów rozliczeniowych wraz z uzasadnieniem i dopłacili w wymaganym terminie różnicę składek łącznie z odsetkami z tego tytułu).

Warunkiem prawidłowego obliczenia należności do zapłaty, jest przestrzeganie zasad korzystania z kalkulatora.

Źródło informacji: ZUS

 
 

Biuro Rachunkowe Koszalin

  • Koszalińska Kancelaria Podatkowa Constans B. Pawłowska to coś więcej niż zwykłe biuro rachunkowe. Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra, pozwalają zaoferować nam kompleksową obsługę kadrowo-księgową każdej firmy. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem kwalifikacji naszych pracowników aby zapewnić klientom usługi na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stale poszerzamy wachlarz świadczonych przez nas usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.